Umíte se radovat?

Nevím jak vy, ale někdy se mi zdá, že už je těch životních zkoušek trochu moc a mohly by se zmírnit. Na druhou stranu životní lekce, jejich prožívání a řešení je naší životní cestou.

A jak to máte vy? Pokud jste ve správný čas na správném místě, zkoušek je míň nebo jsou alespoň mírnější. Jak to poznat? Máte-li zdravotní problémy nebo trpíte únavou, něco je špatně. Někde jste se oddělili od sebe sama.

Všichni si pamatujeme dobu, kdy nám naši říkali: „Neřvi.“ „Nehysterči.“ „Nevztekej se!“ Ale i mírněji, třeba jen „Nebuď smutný/á.“ „Neplakej.“

Právě tyto větičky způsobují oddělení od svých bolestí. Bolestí duše. Všichni je známe ze svého dětství a dodnes je nosíme v sobě.

Rodiče, kamarádi nebo přítel/kyně nás opustili nebo odmítali, možná nás i někdo zradil. Něco jsme vyvedli a cítíme pocit viny, ve škole jsme prošli ponižováním, v dětství doma nespravedlností. Toto vše se v nás zapsalo a my jsme hodně hluboko tyto bolesti schovali. V současnosti nás však leckdy nepouštějí dál.

Jsme plni strachů, místo naděje a nadšení. Je čas ke změně. K přirozenému stavu našeho těla. Do stavu zdraví, štěstí, lásky a harmonie.

Do života v radosti 😊

Hana Mikešová
"Jednoduše hezké vztahy s dětmi"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.