Víte, co nám způsobuje reklama v průběhu filmu?

Na televizi se dívám velmi málo. Pustím si pouze film, který mě opravdu zajímá. Před začátkem filmu si uvařím čaj nebo si vezmu sklenici s vodou, honí-li mě mlsná, dám na talířek oříšky a semínka či něco podobného k zakousnutí během filmu.

Prostě se na sledování filmu připravím a těším se na 90 minutový zážitek, což je přesně doba, po kterou je náš mozek schopen se plně koncentrovat.

Sleduji film s názvem “Zelňačka” s Luisem de Fune, který mě pomalinku začne vtahovat do děje, líbí se mi, bavím se a najednou PRÁSK… a… vybafne na mě úplně nesouvisející obrázek a slova „bolí vás klouby, kupte si…, případně včera mi nabízeli tablety na větší prsa. Děkuji, nepotřebuji ani jedno, ani druhé. Každopádně jsem měla chuť po televizi něčím hodit! Začínám být na reklamy alergická.

Místo 1,5 hodiny strávené u televize se dívám 2,5 hodiny a přiznávám, že leckdy se na film ani nedodívám, protože během reklamy si umyji zuby a jdu spát. Prostě o film, byť se mi zdál zajímavý a líbil se mi, ztratím zájem.

Napadlo vás vůbec, jak moc taková reklama narušuje naši pozornost a soustředění? Hodně lidí, kteří ke mně chodí, si stěžuje na to, že se neumí pořádně soustředit a že neví co s tím.

Nedivte se proto, pokud jste také roztěkaní a tím pádem vám vše trvá dlouho, nezvládáte dokončovat a máte chaos kolem sebe. Stejně jako film s reklamou.

Hana Mikešová

Hana Mikešová
"Jednoduše hezké vztahy s dětmi"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Hana Mikešová
  hanka_2

   

  Miluji úsměv na tvářích dětí a spokojené rodiče. Mým darem je rozumět dětské duši a pomoci jim i rodičům k životu v pravdě, lásce a soucitu. Pomáhám také teenagerům nalézt sebevědomí a ovládat svou mysl. Učím rodiče, jak naplnit své děti láskou, důvěrou, pozorností a pocitem bezpečí. Má práce je mým koníčkem a já s láskou vše co umím předávám dál.
 • Novinky

  Líbí se Vám mé inspirativní články? Nechte mi na sebe email, aby Vám nic neuniklo :-)

 • Facebook
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů

  5 nejčastějších chyb, které my rodiče děláme ve vztahu se svým dítětem. Odhalte je a zlepšete důvěru mezi vámi.

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám pošlu na vložený email ebook 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů a dále vám budu posílat jen emaily se stejnou nebo příbuznou tématikou - tedy zajímavým obsahem z oblasti vztahu s dětmi, sebepoznávání a seberozvoje. Pro získání ještě potvrďte ověření emailu, které vám bude do schránky ihned odesláno. Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, ráda dám o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde. Více o zásadách zpracování osobních údajů zde.