ŽENA, VZORCE CHOVÁNÍ A ÚSPĚCH

Hana Mikešová

VZORCE CHOVÁNÍ A ÚSPĚCH

Často se stává, že žena, když chce být úspěšná, přijme mužské principy. Usiluje o ocenění a uznání mužského světa, ten je však spíše o individualitě. Usiluje tudíž o vnější úspěchy a tvrdě se orientuje na výsledky. Snaží se být strukturovaná a držet se pravidel. Možná i být tou hodnou holkou, aniž si to uvědomuje.

Začne se nevědomky chránit před „ženskou slabostí“, pocity, zranitelností, uzavře kreativitu. Jenže tím začne sama sebe vyčerpávat, snaží se dělat více, rychleji, hledá sílu a moc. Jenže si neuvědomuje, že toto není její…

Ignoruje únavu a vyčerpání, nereaguje na podněty těla žadonícího o odpočinek, o podporu, o úctu. Stále někde v mysli slyší, co by měla udělat, že to není dost dobré, že ona sama není dost dobrá, přizpůsobuje se tak dlouho, až se vyčerpá. Možná si toho dokonce ani nevšimne a tuto skutečnost jí začnou ukazovat její děti. Skrze strachy, obavy, stavy úzkostí, bolesti. Možná jen chováním, někdy i nemocemi.

Je čas vystoupit z rodinných a společenských vzorců a začít zkoumat novou identitu, nové možnosti. Začít žít svůj život, jako žena. Nepotřebujeme uznání druhých, abychom si samy sebe vážily.

Můžeme se milovat a přijímat přesně takové, jaké jsme. Někdy plné emocí a zranitelné, jindy plné radosti, smíchu a kreativity.


Můžeme zapomenout uvařit nebo prádlo v pračce, místo toho si malovat nebo tancovat a zapomenout na chvíli na čas, je to v pořádku.

Neusiluj o uznání od mužů. ale o uznání od sebe, své duše. Jdi svou cestou, i když někdy přijde bouřka a jindy prší. Jednoho dne vyjde slunce a možná svítí na tvůj život právě teď.

Jsi žena. Tak se jí skutečně staň a buď na to hrdá ?

S láskou Hana Ethea ❤️

Hana Mikešová
"Jednoduše hezké vztahy s dětmi"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.