Náhoda nebo zázrak

Aneb Jak Lucka odškrtla jeden sen

Otevřu emailovou schránku a zaraduji se. Konečně po týdnu dorazila odpověď ohledně tancování pro mou dcerku. Začtu se a už se mi mění pocity. Ach jo… taneční skupinu věku mé dcery neotevírají, mají málo přihlášených dětí.

No jasně, všichni sedí odpoledne u tabletů či počítačů a hrají hry. Vím, že ne všichni, ale hodně dětí ano.

Okamžitě začínám na internetu hledat tanec pro mládež v Mladé Boleslavi. Je tam toho žalostně málo. Vše zajímavé Praha, Praha, Praha… Sice pro své děti dělám hodně, ale do Prahy ji vozit nechci.

Narazím na tancování, není to sice to, co by chtěla, ale mají nábor zrovna dnes od 15 hodin.

Pak najdu ještě jiné tancování, které se mi líbí daleko víc. Zavolám tam a paní mi říká: „Škoda, že jste nepřišly včera, byl nábor pro její věk. Mají tréninky v pondělí a v pátek. Přijďte ale v tento pátek, já ji vyzkouším a uvidím. Dávám dohromady skupinku starších, pokud bude dobrá, přidala bych ji k nim.“ Nevím, zda je dobrá, běžně doma netancujeme, dcera závodně plavala.

Tak začnu kalkulovat… zajdeme dneska na nábor tance tam, co nechceme, abychom viděly, co vůbec budou chtít a případně do pátku potrénovaly.

A pak už jely náhody. Tancování přestěhovaly, věděla jsem jen přibližně kam a nenašla to. Tak jsem dcerce řekla: „Kašlem na to. Ukážu Ti, kam v pátek půjdeš, já v tu dobu mám klienta a nemohu.“
Ve chvíli, kdy jsme dorazily ke studiu, telefonuje majitelka – trenérka. Usměje se na nás, a když zjistí, kde jsme, zeptá se Lucky: „Má čas teď? Vyzkouším si tě hned.“

V sále pustí hudbu, stoupne před zrcadla, Lucka vedle ní a tančí a opakuje vše po ní. Sama jsem překvapena, jak to dcerce jde.

Trenérka se usmívá a pak říká: „Skvělé, cit pro hudbu máš, beru Tě, ostatní doženeš. Dnes máme s juniory už čtvrtou hodinu, takže dnes v pět přijď.“

A tak Lucka tancuje a součást hodiny je i s posilováním, takže supr. Vidím na ní, že je šťastná, protože tancovat chce už dlouho. Z nástěnky snů si jeden odškrtne.

Je večer, já přemýšlím nad dnešním dnem a říkám si: „To je krása, vše, co je správné, jde rychle a snadno. Tak jako dnešní zázrak.“

a navíc vím, že v tomto studiu, potřebují i oni mě….

Hana Mikešová
"Jednoduše hezké vztahy s dětmi"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Hana Mikešová
  hanka_2

   

  Miluji úsměv na tvářích dětí a spokojené rodiče. Mým darem je rozumět dětské duši a pomoci jim i rodičům k životu v pravdě, lásce a soucitu. Pomáhám také teenagerům nalézt sebevědomí a ovládat svou mysl. Učím rodiče, jak naplnit své děti láskou, důvěrou, pozorností a pocitem bezpečí. Má práce je mým koníčkem a já s láskou vše co umím předávám dál.
 • Novinky

  Líbí se Vám mé inspirativní články? Nechte mi na sebe email, aby Vám nic neuniklo :-)

 • Facebook
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů

  5 nejčastějších chyb, které my rodiče děláme ve vztahu se svým dítětem. Odhalte je a zlepšete důvěru mezi vámi.

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám pošlu na vložený email ebook 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů a dále vám budu posílat jen emaily se stejnou nebo příbuznou tématikou - tedy zajímavým obsahem z oblasti vztahu s dětmi, sebepoznávání a seberozvoje. Pro získání ještě potvrďte ověření emailu, které vám bude do schránky ihned odesláno. Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, ráda dám o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde. Více o zásadách zpracování osobních údajů zde.