Budou naše děti úspěšné?

Kde se ve 14 leté dívce, která je dyslektička a dysgrafička (problémy s jazyky, především češtinou) berou tak nádherná slova? Proč nosí občas horší známky z jazyků, ale přitom je schopná psát knihu, která se čte jedním dechem a čtenář je napjatý a nedočkavě očekává, kdy už zase konečně vyjde další díl?

Souvisí hyperaktivita, dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie a další psychické poruchy snad s inteligencí dětí? Nesouvisí. Zastávám názor, že každý je na něco chytrý. Je jen potřeba objevit silné stránky našich dětí a rozvíjet je. Je samozřejmě dobré znát i slabé stránky našich dětí a uvědomit si, zda jim vadí. Pokud ano, pracovat na jejich zlepšení, pokud ne, neřešit je. Zároveň je ale podporovat a podržet ve chvílích, kdy se jim nedaří. Děti získávají pocit jistoty z domova. Pokud jim nevěří okolí, nemohou si věřit ani oni sami.

Teorie inteligence od Howarda Gardnera říká, že chytří nejsme jen jedním způsobem, že inteligencí jsme dostali do vínku více, přinejmenším osm. A hlavně, pokud chceme, můžeme svou chytrost rozvíjet ve všech směrech. Musíme jen chtít a jít do akce.

 

Hana Mikešová
"Jednoduše hezké vztahy s dětmi"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Hana Mikešová
  hanka_2

   

  Miluji úsměv na tvářích dětí a spokojené rodiče. Mým darem je rozumět dětské duši a pomoci jim i rodičům k životu v pravdě, lásce a soucitu. Pomáhám také teenagerům nalézt sebevědomí a ovládat svou mysl. Učím rodiče, jak naplnit své děti láskou, důvěrou, pozorností a pocitem bezpečí. Má práce je mým koníčkem a já s láskou vše co umím předávám dál.
 • Novinky

  Líbí se Vám mé inspirativní články? Nechte mi na sebe email, aby Vám nic neuniklo :-)

 • Facebook
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů

  5 nejčastějších chyb, které my rodiče děláme ve vztahu se svým dítětem. Odhalte je a zlepšete důvěru mezi vámi.

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám pošlu na vložený email ebook 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů a dále vám budu posílat jen emaily se stejnou nebo příbuznou tématikou - tedy zajímavým obsahem z oblasti vztahu s dětmi, sebepoznávání a seberozvoje. Pro získání ještě potvrďte ověření emailu, které vám bude do schránky ihned odesláno. Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, ráda dám o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde. Více o zásadách zpracování osobních údajů zde.