Proč mám radši půst o šťávách?

V určitou dobu jsem měla v osobním životě hodně změn a k tomu náročnou manažerskou práci. Výsledek? Začala jsem mít vážné zdravotní problémy, byla jsem vyčerpaná, unavená, bez energie. V noci jsem nespala. Můj mozek neuměl odpočívat. Tělo by spalo, ale hlava ne a ne vypnout.

Začala jsem běhat po doktorech, co s tím mám dělat, jak mi pomohou. Doporučení? Brát antidepresiva a zůstat nějaký ten měsíc doma. Diagnóza? Totální vyčerpání organismu, únavový syndrom. Ale to, co mi doporučili, jsem si nemohla dovolit.

Hledala jsem okamžitě dál. Začala jsem se ptát sama sebe, jak si mohu pomoci? A v tu dobu se mi dostaly do rukou knihy dr. Normana W. Walkera. Psal o tom, jak si pomocí zeleninových a ovocných šťáv udržet dokonalé zdraví. Líbilo se mi to. A tak jsem prášky spláchla do záchodu, nakoupila pomeranče, grepy, citrony a samozřejmě svůj první odšťavovač. A udělala si svou první třídenní detoxikaci.

Tímto způsobem jsem odvedla z těla 12 litrů otravných látek prosycené lymfy a nahradila je 12 litry alkalické šťávy. To nastartovalo mé uzdravování. Nakonec jsem zůstala na šťávách týden a další tři týdny jsem měla jen syrovou stravu. To už jsem ale zase byla plně v práci a starala se i o svou malou dcerku. Bylo mi nádherně a já jsem pochopila, že toto je správný způsob uzdravení. Zhruba týden jsem se vracela na klasickou stravu, leč zpočátku lehkou.

Od této chvíle jsem se vrhla na další odbornou literaturu ohledně detoxikací, uzdravování, půstů. Dr. Adolph Mayer prohlásil, „Půst je nejúčinnějším prostředkem nápravy jakékoliv nemoci“. Dr. Otto H.F.Buchinger řekl, že půst je „Královská cesta k uzdravení“. Americké i evropské půstní kliniky aplikují půst pomocí šťáv. Právě doktor Otto H.F.Buchinger , který vedl přes 80tisíc půstů používá pouze půst pomocí šťáv. Pomocí takovéhoto půstu se lidé cítí čilejší a silnější, zhubnou a vypadají mladší.

Prošla jsem desítkami půstů a provedla jím i další lidi. Ve chvíli, kdy mi je zle, fyzicky či psychicky – udělám si půst. Pomáhá od bolestí hlavy, bolesti zad, únavy, nedostatku energie. Šťávový půst mám raději než vodový, protože mohu úplně normálně fungovat. Chodím u něj do práce, starám se o rodinu. A je mi krásně.

Hana Mikešová
"Jednoduše hezké vztahy s dětmi"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Hana Mikešová
  hanka_2

   

  Miluji úsměv na tvářích dětí a spokojené rodiče. Mým darem je rozumět dětské duši a pomoci jim i rodičům k životu v pravdě, lásce a soucitu. Pomáhám také teenagerům nalézt sebevědomí a ovládat svou mysl. Učím rodiče, jak naplnit své děti láskou, důvěrou, pozorností a pocitem bezpečí. Má práce je mým koníčkem a já s láskou vše co umím předávám dál.
 • Novinky

  Líbí se Vám mé inspirativní články? Nechte mi na sebe email, aby Vám nic neuniklo :-)

 • Facebook
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů

  5 nejčastějších chyb, které my rodiče děláme ve vztahu se svým dítětem. Odhalte je a zlepšete důvěru mezi vámi.

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám pošlu na vložený email ebook 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů a dále vám budu posílat jen emaily se stejnou nebo příbuznou tématikou - tedy zajímavým obsahem z oblasti vztahu s dětmi, sebepoznávání a seberozvoje. Pro získání ještě potvrďte ověření emailu, které vám bude do schránky ihned odesláno. Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, ráda dám o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde. Více o zásadách zpracování osobních údajů zde.