Proč mám radši půst o šťávách?

V určitou dobu jsem měla v osobním životě hodně změn a k tomu náročnou manažerskou práci. Výsledek? Začala jsem mít vážné zdravotní problémy, byla jsem vyčerpaná, unavená, bez energie. V noci jsem nespala. Můj mozek neuměl odpočívat. Tělo by spalo, ale hlava ne a ne vypnout.

Začala jsem běhat po doktorech, co s tím mám dělat, jak mi pomohou. Doporučení? Brát antidepresiva a zůstat nějaký ten měsíc doma. Diagnóza? Totální vyčerpání organismu, únavový syndrom. Ale to, co mi doporučili, jsem si nemohla dovolit.

Hledala jsem okamžitě dál. Začala jsem se ptát sama sebe, jak si mohu pomoci? A v tu dobu se mi dostaly do rukou knihy dr. Normana W. Walkera. Psal o tom, jak si pomocí zeleninových a ovocných šťáv udržet dokonalé zdraví. Líbilo se mi to. A tak jsem prášky spláchla do záchodu, nakoupila pomeranče, grepy, citrony a samozřejmě svůj první odšťavovač. A udělala si svou první třídenní detoxikaci.

Tímto způsobem jsem odvedla z těla 12 litrů otravných látek prosycené lymfy a nahradila je 12 litry alkalické šťávy. To nastartovalo mé uzdravování. Nakonec jsem zůstala na šťávách týden a další tři týdny jsem měla jen syrovou stravu. To už jsem ale zase byla plně v práci a starala se i o svou malou dcerku. Bylo mi nádherně a já jsem pochopila, že toto je správný způsob uzdravení. Zhruba týden jsem se vracela na klasickou stravu, leč zpočátku lehkou.

Od této chvíle jsem se vrhla na další odbornou literaturu ohledně detoxikací, uzdravování, půstů. Dr. Adolph Mayer prohlásil, „Půst je nejúčinnějším prostředkem nápravy jakékoliv nemoci“. Dr. Otto H.F.Buchinger řekl, že půst je „Královská cesta k uzdravení“. Americké i evropské půstní kliniky aplikují půst pomocí šťáv. Právě doktor Otto H.F.Buchinger , který vedl přes 80tisíc půstů používá pouze půst pomocí šťáv. Pomocí takovéhoto půstu se lidé cítí čilejší a silnější, zhubnou a vypadají mladší.

Prošla jsem desítkami půstů a provedla jím i další lidi. Ve chvíli, kdy mi je zle, fyzicky či psychicky – udělám si půst. Pomáhá od bolestí hlavy, bolesti zad, únavy, nedostatku energie. Šťávový půst mám raději než vodový, protože mohu úplně normálně fungovat. Chodím u něj do práce, starám se o rodinu. A je mi krásně.

Hana Mikešová
"Jednoduše hezké vztahy s dětmi"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.