Proč neumím mít normální vztah?

„Proč neumím mít normální vztah?“ ptá se mě Katka (45 let). „Proč mám potřebu cítit se povýšeně ve vztazích s muži nebo si naopak nechat ubližovat od nich?“ diví se Lenka (48 let). „Je to vždy stejné,“ povídá Eva (19 let). „Když spolu začneme chodit, je ke mně milý a pozorný. A jednoho dne zjistím, že mě před ostatními shazuje a má potřebu mě ponižovat. Nenápadně. A já se pak cítím nejistá. Přitom vím, že mě miluje.“

Co mají tyto ženy společného? Nepoučily se z pohádky Pyšná princezna. Na nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj. Ono se to hezky řekne, ale je to skutečně tak jednoduché?

vztah měsíc

Od dětství si neseme spoustu vzorců a přesvědčení, které ani netušíme, že máme. Vždyť se jen zamysleme nad vztahem našich rodičů. Opravdu byl naprosto vyvážený? Byla v něm jen láska, harmonie a úcta? Neubližovali si občas slovně? Necítila jste někdy aroganci či manipulaci své matky, nebo naopak povýšenost svého otce? Jak naučit dívky od 14 let rovnocennosti ve vztazích se dozvíte zde->

Minulý měsíc, minulý týden, včera, dnes… Stále ke mně chodí ženy a toto téma společně řešíme. Rovnocennost ve vztahu. Cítit se ve vztahu s partnerem dobře. Přenastavit pomalu, nenápadně vztah je vcelku mistrovským dílem, ale jde to. Jen někdy ne tak nenápadně, jak bychom my ženy chtěly. Naučit se říkat NE. Tohle se mi nelíbí. Toto nechci. Takhle ne. Říkat tato slova s láskou a úsměvem, ne vztekem a bezmocí.

vztek a vztahy

A jak to máte ve vztahu Vy? Zavřete na chvilku oči a jen si představte pár diskuzí z vašeho vztahu s partnerem. Kdo má navrch? Vy nebo partner? Nebo patříte mezi 1% vztahů, které jsou vcelku vyvážené?

Teď se zkuste podívat na váš vztah očima vašich dětí. Co vidí oni? Jak to mohou ze svého věku vnímat oni?

A pokud máte doma dceru od 14 let výš, zjistěte, co jsem pro ni připravila, aby se naučila rovnocennosti ve vztazích zde->

Krásný den,

Hana Mikesova 4

S ♥ Vaše Hana Mikešová

——————————————————————————————————————–

Hana Mikešová
"Jednoduše hezké vztahy s dětmi"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Hana Mikešová
  hanka_2

   

  Miluji úsměv na tvářích dětí a spokojené rodiče. Mým darem je rozumět dětské duši a pomoci jim i rodičům k životu v pravdě, lásce a soucitu. Pomáhám také teenagerům nalézt sebevědomí a ovládat svou mysl. Učím rodiče, jak naplnit své děti láskou, důvěrou, pozorností a pocitem bezpečí. Má práce je mým koníčkem a já s láskou vše co umím předávám dál.
 • Novinky

  Líbí se Vám mé inspirativní články? Nechte mi na sebe email, aby Vám nic neuniklo :-)

 • Facebook
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů

  5 nejčastějších chyb, které my rodiče děláme ve vztahu se svým dítětem. Odhalte je a zlepšete důvěru mezi vámi.

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám pošlu na vložený email ebook 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů a dále vám budu posílat jen emaily se stejnou nebo příbuznou tématikou - tedy zajímavým obsahem z oblasti vztahu s dětmi, sebepoznávání a seberozvoje. Pro získání ještě potvrďte ověření emailu, které vám bude do schránky ihned odesláno. Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, ráda dám o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde. Více o zásadách zpracování osobních údajů zde.