Jaká jsem mamka?

Dnes je pondělí 5. 1., opět nám začíná škola a práce. Přiznávám, že jsem se moc netěšila, ale teď zjišťuji, že jsem vlastně ráda. Najíždím na svůj pravidelný režim. Ale letos bude jiný.

Loňský rok byl náročný. Hodně práce, rodina, domácnost. Opět jsem začala pracovat na úkor sama sebe. Nepravidelná strava, odsunutí svých koníčků na poslední kolej a minimální pohyb si vzaly svou daň. Výsledek? Vánoční svátky jsem jen odpočívala a nabírala pomalinku sil.

Mám tu výhodu, že si mě mé tělo hlídá. Nedovolí mi vyčerpat se úplně. To se mi totiž povedlo už 2 x v životě – totální vyčerpání organismu.

S nabíráním sil se mi ale povedlo nabrat i 2 kg, což znamenalo 10 kg nadváhy, která započala již na jaře díky většímu pracovnímu nasazení. Mimochodem, nabráním kil si tělo říká o nutnost pocitu bezpečí a jistoty. Necítí se dobře takové, jaké je.

Tudíž se ptám v meditaci sama sebe: „Proč jsem přibrala?“ A čekám na odpověď… Nic…Rozhodnu se, že opravdu chci znát odpověď, chci vědět skutečnou příčinu svého přibrání. Ptám se tudíž znovu: „Mé jasné vnitřní Já, proč jsem přibrala? Čeho se bojím? Co není v mém životě v pořádku? Prosím odpověz.“… Dlouhé ticho a pak přichází odpověď: „Pořád máš potřebu upřednostňovat druhé před sebou. “

Neposloucháš, když tě posílám do přírody. Jíš nezdravé věci, které škodí tvému tělu.“ Znovu se ptám: „A proč ještě jsem přibrala, čeho se bojím?“ Odpověď: „Máš strach, že Ti tvé děti dospějí příliš rychle a ty si je neužiješ. Tvé tělo potřebuje denní rovnováhu. Denně pracovat, ale denně si i hrát.“

Ano, to mi dává smysl. Mít ráda svět takový, jaký je. Porozumět svým životním zkouškám. A věřit v krásu příštích dnů. Proto bude letos můj denní režim jiný, než loni.

Sedla jsem si, napsala vše, co se mi v loňském roce povedlo a co mám v plánu letos. No, je toho požehnaně. A to je dobře. Díky tomu se mi hned vrací síla a chuť do života. Už teď se těším.

Dnes vytahuji diář a rozepisuji dopodrobna svůj denní plán. Ano, i já se k tomuto plánování občas vracím. Je to pro mě nejrychlejší způsob, jak změnit svůj život k lepšímu. Jak neprokrastinovat (tendence odkládání důležité a nepříjemných činností a úkolů). Jak se kontrolovat. Přece jen život bez šéfa má své výhody i nevýhody. Mám sice kancelář, ale spoustu věcí jsem zvyklá si připravovat doma.

Doma, coby žena, mám vždy dost práce i jiné, než pracovní. Je potřeba dát nádobí po snídani do myčky a otřít kuchyňskou linku a srovnat polštářky na gauči a zamést a setřít a umýt umyvadlo a roztřídit prádlo a dát prát alespoň jednu várku. A… a… a… A takhle už právě NE!!!

Takže dnes ráno v 6.30 budíček, vypravit děti i manžela. V 7.40 ranní meditace, denní plán a od 8.15 už sedím u pracovních činností. Mám ze sebe radost.

A to plánuji udělat si svůj 21 denní půst za ozdravění svého organismu.

Je mi totiž jasná jedna věc. Chci-li být super mamkou, musím být v první řadě spokojená sama se sebou. Musím se cítit dobře. A být šťastná. Pak budou šťastné a spokojené i mé děti. Vytvořím jim totiž dokonalé zázemí, oázu klidu a lásky.

Hana Mikešová
"Jednoduše hezké vztahy s dětmi"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.