VŽDYCKY BYLA JINÁ

Až po porodu třetí dcery jsem si dovolila stát se tím, kým opravdu jsem. Citlivou, vnímavou, empatickou, otevřenou ženou. Sama sebou. Dovolila jsem si začít využívat své dary, které jsem dostala do vínku.

 

Ale nestalo se to hned, to díky nemocem, kterými jsem prošla. Kde jinde u mě než v oblasti ženských orgánů. Vnitřně jsem odmítala být ženou. Byla jsem jí, navenek 100%ně, ale vnitřní ženu jsem utlačila. Byla jsem rváč a bojovník, soutěživá s potřebou být vidět a slyšet. Navenek silná atraktivní žena, uvnitř něžné křehké stvoření.

 

Pamatuji, jak mi jedna z lektorek řekla, když jsem procházela 3letým výcvikem u Zdeňky Jordánové (2010-2013), že sice působím silně a mile, ale nejsem to já. Pamatuji, jak mě to v té době naštvalo. Jak jako nejsem já? Tohle jsem já! Nikdo do mě nesmí vidět. NIKDO! Mohlo by mi to ublížit. Tři roky jsem na kurzech pod vedením Zdeňky pomocí kineziologie odkrývala tu dívku, ženu a dovolovala jí spatřit světlo světa. Čistit bloky a strachy z dětství, z prenatálu i jiných životů. Zde jsem si poprvé dovolila naplno otevřít, přijmout a uvolnit své emoce. Výcvik byl skvělý v tom, že jsem pracovala nejen na sobě, ale i s druhými ženami a muži, kteří mi také leccos odkryly. Odzrcadlili mi to, co jsem já nechtěla vidět. Bylo to nádherné setkávání se sebou. Opravdovou, autentickou ženou. Začít jí ukazovat, že svět je bezpečné místo i pro ženy. A pomoci otevírat další ženy skutečnému žití.

 

Že svět není bezpečný jsem si pamatovala ještě z dětství, hlavně nesmíš dát najevo, jak se cítíš. Tvoje emoce nikoho nezajímají. Čím víc je dáš najevo, tím větší trest přijde. Kamenná tvář, uvnitř pláč. V dospělosti jsem potkala pár lidí, kteří mě prokoukli. Na výcvicích regresní terapie a práce s duší, probíhajícího v roce 2013 u Andreje Dragomireckého jsem potkala úžasnou ženu, při jednom cvičení mi řekla: “Nenapadlo mě, jak vlastně citlivá, vnímavá, křehká jsi, vypadáš tak tvrdě.” Maska, která chrání.

 

A co teprve, když jsem se setkávala v roce 2015 na kurzech rozšířeného vidění a vnímání s Markem Komissarovem, úžasným mužem, který mi pomohl ještě více otevřít své mimosmyslové schopnosti a uvidět svou citlivost a hypersenzitivitu jinak. Setkávat se s dalšími stejnými lidmi. Pochopit, že je rozdíl mezi citlivostí a přecitlivělostí. Vidět, že stejně jako já, je více lidí, kteří jsou vnímaví a empatičtí a je to tak v pořádku. Nemusím se bát ukázat světu, že jsem jiná, že umím cítit bolesti druhých lidí, že dokážu číst z jejich duše. Mohu být svá. Opravdu opravdu svá. Přestat se bát, co si o mě pomyslí okolí či manžel, který mi tvrdil, že to není normální, být tak emotivní a empatický.

 

Čím dál více mi do života chodili klienti, kteří byli citliví, vnímaví a měli takové i své děti. Chtěli řešit sebe, protože měli úzkosti či deprese, necítili se prostě dobře, či své děti, které nechtěly chodit do školky či školy a plakaly tam. Děti, které bolelo bříško, když byly bez maminky, přestože byly v pořádku. Děti, které pak na ZŠ či SŠ často zvracely či měly teploty. Vidím to jako dnes. Mé tři dcery. Které mi přišly ukázat, kým jsem. Ukázaly mi to svou citlivostí, svou vnímavostí, svou potřebou harmonie. Svou neochotou být ve školce, svým pocitem a vzkazem: “PROSTĚ JSEM JINÁ A JE TO TAK V POŘADKU.” EMPATICkÁ a PEVNÁ zároveň.

 

Nastal čas dovolit si otevřít své dary jinakosti. Začít si více věřit, protože toto jsou často osoby, které si nedůvěřují, či mají úzkosti. Zjistit, proč se bojí ukázat světu v celé své kráse právě takové, jaké jsou. Protože je-li toto i Váš příběh, s velkou pravděpodobností budete mít jednoho dne takové i své děti. Tak jako já. Je čas stát se majákem pro druhé, kteří chtějí pomoci otevřít. Čas zářit. Jsem tu pro citlivé lidi. Jsem tu pro právě pro Vás, kteří jste můj článek dočetli až sem 🙂

 

Pokud chcete změnu, podívat se na svůj život, odhodit strachy a otevřít odvahu, stát se sama sebou, empatickou a pevnou zároveň, podívejte se na mé balíčky, vyberte si a můžeme spolu začít. Těším se na Vaši proměnu. Když se to povedlo mně, povede se to i Vám. … (odkaz na balíčky)

 

S láskou

Hana Mikešová

mentorka šťastných a úspěšných žen, mužů, dětí a teenagerů

vztahy, byznys, rodina

Hana Mikešová
"Jednoduše hezké vztahy s dětmi"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.