Vraťte si svého manžela

„Jsem mu úplně lhostejná! Vánoce strávím ještě s manželem, to kvůli dětem, ale pak už asi odejdu.“ Povídá paní Eva (41 let). Ve hře jsou i dvě děti 12 a 16 let. „Je tam nevěra?“ ptám se. Eva se zarazí a odpoví: „Ne. … Chybí mi něha, dotyky, hlazení. Moc si ani nepovídáme.“ „Jsem sice vdaná, ale tak sama…“

„Doma se manžel chová hrozně. Totálně mě ignoruje. Když ho požádám, aby něco udělal, dělá, že neslyší,“ spustí Eva, pak zmírní hlas: „Nikdy jsem se necítila na vše tak sama, jako v poslední době. Děti už jsou celkem velké, ale s ničím moc nepomáhají. Mají své zájmy, pak se učí. Manžel má pocit, že nás je doma dost, tak proč by měl něco dělat on.“ Nechávám Evu mluvit, vidím, že se potřebuje vypovídat.

Pak jí řeknu: „Zavřete na pár vteřin oči (to abyste se přepla do alfa hladin) a upřímně si odpovězte na tuto otázku? „Jsem s manželem spíš kamarádka, milenka nebo vzduch? A na kolik procent která?“

„Kamarádka 10 %, milenka 5 %, vzduch 85 %.“ „Kolik je manželovi?“ „Je o tři roky starší, takže 44 roků.“

Aha, takže krize středního věku. Tady je potřeba jednat rychle.

Fascinuje mě, jak rychle chlapi v tomto věku zapomínají na své ženy a děti a začnou si užívat života. Sport, hospoda, práce, milenky. Někdo konečně oceňuje, jak jsou skvělí. Pokud ne Vy doma, dostanou to jinde.

A napadlo Vás někdy, že za to mohou i ženy samy? Jak moc se změnily od té doby, než si spolu s partnerem pořídily děti. Je samozřejmé, že se měníme, není už ale samozřejmostí, že bychom měly přestat být sami sebou. Zapomněly na své zájmy a koníčky, dlouhodobě dávaly přednost dětem před partnerem i sebou. I v době, kdy už to děti nepotřebovaly. Nejsou šťastné, jsou protivné a uštěkané.

Děti vychováváme svým příkladem, inspirujeme je a ukazujeme jim, jak mohou žít. A láska mezi manžely je jednou z nejvzácnějších, kterou mohou vidět a naučit se.

„A nechcete to s ním ještě zkusit? Trošku změnit to, co se doma odehrává, vytvořit si tam jiné prostředí, hezčí atmosféru? Myslím, že nemáte co ztratit.“

… A tak spolu nastavíme „Nový začátek“ a na několik týdnů se pouštíme do práce.

Je o rok později (2016) a nedávno mi přišel krásný email s poděkováním za záchranu manželství. Eva i její děti mají dnes skvělého tátu zpět. Našli k sobě jako rodina cestu a moc se těší na letošní vánoce. Budou totiž o opravdových hezkých vztazích.

Eva si stihla vrátit svého manžela včas, ještě než se úplně odcizili. Stihnete to i Vy?

PS: I já jsem si dnes odpověděla na otázky a mé odpovědi jsou následující:

… kamarádka … 20 % … milenka … 80 % … vzduch … 0 %

Supr, těším se na vánoční svátky, letos si je užiji.

PPS: Samozřejmě se barometr může denně měnit 😀

Vaše ♥ Hana Mikešová

———————————————————————————————————————

Síla mysli

NEODCHÁZEJTE S PRÁZDNOU

Připravila jsem pro Vás
AFIRMACE NA VZTAHY DO PENĚŽENKY

Hana Mikešová
"Jednoduše hezké vztahy s dětmi"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Hana Mikešová
  hanka_2

   

  Miluji úsměv na tvářích dětí a spokojené rodiče. Mým darem je rozumět dětské duši a pomoci jim i rodičům k životu v pravdě, lásce a soucitu. Pomáhám také teenagerům nalézt sebevědomí a ovládat svou mysl. Učím rodiče, jak naplnit své děti láskou, důvěrou, pozorností a pocitem bezpečí. Má práce je mým koníčkem a já s láskou vše co umím předávám dál.
 • Novinky

  Líbí se Vám mé inspirativní články? Nechte mi na sebe email, aby Vám nic neuniklo :-)

 • Facebook
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů

  5 nejčastějších chyb, které my rodiče děláme ve vztahu se svým dítětem. Odhalte je a zlepšete důvěru mezi vámi.

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám pošlu na vložený email ebook 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů a dále vám budu posílat jen emaily se stejnou nebo příbuznou tématikou - tedy zajímavým obsahem z oblasti vztahu s dětmi, sebepoznávání a seberozvoje. Pro získání ještě potvrďte ověření emailu, které vám bude do schránky ihned odesláno. Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, ráda dám o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde. Více o zásadách zpracování osobních údajů zde.