Také vám bere manžela?

Je večer, vy jste po celodenním kolotoči – práce, nákup, děti, úkoly, domácnost, večeře, kontrola zoubků a nahnání do postele. Jste unavená a ráda byste si jen sedla na gauč a povídala si s manželem.

Nebo se v lepším případě nechala hladit, nejraději na pažích, zádech, ramenou či ve vláskách, protože na víc už večer nemáte. Ale… kde je manžel?

Dříve byl oblíben vtip: „Na mostě stáli tři. On, Ona a Jemu.“ Dnes může znít obdoba vtipu takto: „V obýváku trávili večer tři. Ona, On a Jeho Počítač (nebo tablet).“

Přijde vám to vtipné? Mně ne! Při své práci koučky teenagerů a jejich rodičů vidím až příliš často, jak častý večerní pobyt na počítači jednoho z partnerů ničí manželství.

Nedávno celý víkend pršelo a tak jsem si v neděli navečer sedla k práci – samozřejmě k počítači :). Připravovala jsem členskou sekci k online kurzu, který brzy spustím. Hodinku jsem pracovala, pak jsem se zeptala manžela, zda se spolu večer nepodíváme na nějaký film. Televize u nás často neběží.

Manžel řekl: „Ano“ a tak jsem po chvíli vypnula počítač a šla k němu na gauč. Pustila jsem film, na kterém jsme se domluvili, leč manžel pořád notebook v ruce. Povídám: „Mohl bys prosím vypnout ten počítač?“ … nic … Já znovu: „Miláčku, mohl bys dát ten notebook pryč?“ … ticho … „Vadí mi ten tvůj zapnutý počítač, ruší mě!“ … a manžel se naštval… A odešel do ložnice. Asi jsem měla použít jiná slova, ale začínám být alergická na večery ve třech.

Kde jsou ty klidné večery, kdy jsme jen tak odpočívali na gauči, povídali si a zlehka se dotýkali jeden druhého? Copak jsme se tak změnili? Kam zmizela komunikace?

Jak trávíte večery vy? Povídáte si večer s manželem, nebo je po celém dni příliš unavený a tak relaxuje u počítače a pro vás má maximálně slova jako ano, ne, hmm.

Já to nevzdám, chci žít, ne trávit život s přístroji. Co vy?

Hana Mikešová
"Jednoduše hezké vztahy s dětmi"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Hana Mikešová
  hanka_2

   

  Miluji úsměv na tvářích dětí a spokojené rodiče. Mým darem je rozumět dětské duši a pomoci jim i rodičům k životu v pravdě, lásce a soucitu. Pomáhám také teenagerům nalézt sebevědomí a ovládat svou mysl. Učím rodiče, jak naplnit své děti láskou, důvěrou, pozorností a pocitem bezpečí. Má práce je mým koníčkem a já s láskou vše co umím předávám dál.
 • Novinky

  Líbí se Vám mé inspirativní články? Nechte mi na sebe email, aby Vám nic neuniklo :-)

 • Facebook
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů

  5 nejčastějších chyb, které my rodiče děláme ve vztahu se svým dítětem. Odhalte je a zlepšete důvěru mezi vámi.

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám pošlu na vložený email ebook 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů a dále vám budu posílat jen emaily se stejnou nebo příbuznou tématikou - tedy zajímavým obsahem z oblasti vztahu s dětmi, sebepoznávání a seberozvoje. Pro získání ještě potvrďte ověření emailu, které vám bude do schránky ihned odesláno. Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, ráda dám o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde. Více o zásadách zpracování osobních údajů zde.