Sebevědomí versus Atraktivita?

Proč být atraktivní? … Aneb věříte si a vážíte si sama sebe?

Míry 90-60-90? Ne, o tom opravdu nemluvím, i když přiznejme si, kdo by je nechtěl? My ženy na těle a muži zase v rukou. Nedávno byl dělán průzkum u mužů na spokojenost v manželství. Výsledek?

Ano, je spojitost mezi atraktivitou ženy a spokojeností muže v partnerství. Muži, kteří vnímají svou manželku jako atraktivní, jsou více spokojeni ve vztahu.

Atraktivita přitom skutečně není jen ve vzhledu. Je v přístupu k sobě. V našem sebevědomí. Určitě jste viděli ženu, která není proporčně ideální, ale přitom z ní čiší sebevědomí. A jiná, která má úplně ideální míry, se sebou spokojená není.

Která myslíte, že bude šťastnější a bude mít lepší vztahy?

Zajímavý výzkum uskutečnili odborníci ze Spojených států. Zaměřili se na studii štěstí, úzkosti a deprese mezi partnery. Podle jejich zjištění se ve fungujícím vztahu přenáší psychické rozpoložení z partnera na partnera. Lze tedy říci, že pokud jeden z partnerů trpí depresí či stavy úzkosti, přenáší je na svého partnera.

Čím více úzkosti nebo deprese jeden z partnerů prožívá, tím méně je spokojený v partnerství. Jsme propojené nádoby, tudíž není spokojený ani ten druhý.

Největším rizikovým faktorem je přitom deprese. Ta ovlivňuje partnerství v daleko větší míře než úzkost. Čím hlubší a dlouhodobější deprese je, tím menší spokojenost v manželství partneři cítí.

Často se přitom stává, že nemáme žádný důvod být nešťastní nebo v depresi. Američtí vědci, zabývající se vývojovou depresí zjistili, že základy deprese se zakládají ve věku kolem deseti let.

Takže nyní je jen a pouze na nás, jak se k těmto informacím postavíme. Chcete-li se stát vnitřně spokojená, je potřeba změnit vztah k sobě. Atraktivita ženy totiž spočívá v jejím přístupu k sobě. V její skutečnosti, opravdovosti a pocitu štěstí. A na tom je potřeba pracovat.

Tam, kde nejsou spokojení a šťastní rodiče, nemohou být ani spokojené a šťastné děti.

Hana Mikešová
"Jednoduše hezké vztahy s dětmi"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.