Sebevědomí versus Atraktivita?

Proč být atraktivní? … Aneb věříte si a vážíte si sama sebe?

Míry 90-60-90? Ne, o tom opravdu nemluvím, i když přiznejme si, kdo by je nechtěl? My ženy na těle a muži zase v rukou. Nedávno byl dělán průzkum u mužů na spokojenost v manželství. Výsledek?

Ano, je spojitost mezi atraktivitou ženy a spokojeností muže v partnerství. Muži, kteří vnímají svou manželku jako atraktivní, jsou více spokojeni ve vztahu.

Atraktivita přitom skutečně není jen ve vzhledu. Je v přístupu k sobě. V našem sebevědomí. Určitě jste viděli ženu, která není proporčně ideální, ale přitom z ní čiší sebevědomí. A jiná, která má úplně ideální míry, se sebou spokojená není.

Která myslíte, že bude šťastnější a bude mít lepší vztahy?

Zajímavý výzkum uskutečnili odborníci ze Spojených států. Zaměřili se na studii štěstí, úzkosti a deprese mezi partnery. Podle jejich zjištění se ve fungujícím vztahu přenáší psychické rozpoložení z partnera na partnera. Lze tedy říci, že pokud jeden z partnerů trpí depresí či stavy úzkosti, přenáší je na svého partnera.

Čím více úzkosti nebo deprese jeden z partnerů prožívá, tím méně je spokojený v partnerství. Jsme propojené nádoby, tudíž není spokojený ani ten druhý.

Největším rizikovým faktorem je přitom deprese. Ta ovlivňuje partnerství v daleko větší míře než úzkost. Čím hlubší a dlouhodobější deprese je, tím menší spokojenost v manželství partneři cítí.

Často se přitom stává, že nemáme žádný důvod být nešťastní nebo v depresi. Američtí vědci, zabývající se vývojovou depresí zjistili, že základy deprese se zakládají ve věku kolem deseti let.

Takže nyní je jen a pouze na nás, jak se k těmto informacím postavíme. Chcete-li se stát vnitřně spokojená, je potřeba změnit vztah k sobě. Atraktivita ženy totiž spočívá v jejím přístupu k sobě. V její skutečnosti, opravdovosti a pocitu štěstí. A na tom je potřeba pracovat.

Tam, kde nejsou spokojení a šťastní rodiče, nemohou být ani spokojené a šťastné děti.

Hana Mikešová
"Jednoduše hezké vztahy s dětmi"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Hana Mikešová
  hanka_2

   

  Miluji úsměv na tvářích dětí a spokojené rodiče. Mým darem je rozumět dětské duši a pomoci jim i rodičům k životu v pravdě, lásce a soucitu. Pomáhám také teenagerům nalézt sebevědomí a ovládat svou mysl. Učím rodiče, jak naplnit své děti láskou, důvěrou, pozorností a pocitem bezpečí. Má práce je mým koníčkem a já s láskou vše co umím předávám dál.
 • Novinky

  Líbí se Vám mé inspirativní články? Nechte mi na sebe email, aby Vám nic neuniklo :-)

 • Facebook
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů

  5 nejčastějších chyb, které my rodiče děláme ve vztahu se svým dítětem. Odhalte je a zlepšete důvěru mezi vámi.

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám pošlu na vložený email ebook 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů a dále vám budu posílat jen emaily se stejnou nebo příbuznou tématikou - tedy zajímavým obsahem z oblasti vztahu s dětmi, sebepoznávání a seberozvoje. Pro získání ještě potvrďte ověření emailu, které vám bude do schránky ihned odesláno. Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, ráda dám o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde. Více o zásadách zpracování osobních údajů zde.