Manuál na dítě do porodnice

Aneb „desatero“ pro matky, které chtějí v rámci možností usnadnit životní cestu svému dítěti

Psáno pro mou kamarádku Vandu Zámišovou – Schollaert

1. Dítě je dar. Přijmi je s porozuměním a s láskou. Dítě na určité úrovni vnímá celý pobyt v bříšku i porod. Tak ať je co nejkrásnější. Mysli při porodu na lásku a krásu každého okamžiku.
2. Tato duše si Tě sama vybrala. Každá duše má svůj plán a své lekce. Jen ona je zná. Pro své dítě budeš tou nejlepší průvodkyní právě Ty.
3. Dítě je potřeba uvítat s láskou v srdci – pokud máš ve svém srdci bolest, zbav se jí dřív, než porodíš. Prostě otevři srdíčko, vyhoď ty šutry a bordel co tam máš a naplň ho růžovou láskou.
4. První okamžiky zrození si dítě říká: „Wow, to je ten svět, to je ta láska.“ Dáš-li své dítě pryč od sebe, byť jen na noc, bude citově studené. Řekne si totiž: „Aha, tento chlad je láska.“
5. Tato duše Tě přišla něco naučit. Važ si jí (třeba je starší než Ty 🙂 ) a vychovávej své dítě s úctou. Dítě reaguje na Tvé pocity, vnitřní rozpoložení a intonaci hlasu. Ne na slova, ale na to JAK to říkáš a JAK se přitom cítíš.
6. Narození dítěte pomáhá otevřít Tvou duši, uvědom si to a buď za to vděčná. Přestaň bojovat se všemi a vším, spoj se se svým nitrem, nauč se mu naslouchat.
7. Zadíváním do očí svého dítěte můžeš vidět jeho duši. Možná se s ní znáš. Spolu se svým dítětem můžeš duchovně růst.
8. Po narození dítěte snáze vnímáš své přirozené talenty, můžeš najít své poslání. Začít žít to, o čem jen potichu sníš.
9. Pamatuj, že pravidla a hranice jsou vnitřní záležitost, tak si je nastav. Ne obětovat se, ale milovat, rozdávat a sdílet se s radostí. I Ty máš své potřeby. Vždy máš kolem sebe lidi a bytosti, které Ti rádi pomohou.
10. Láska, důvěra, soucit, něha, úcta, pozornost a pocit bezpečí – to vše v sobě máš. Jsi silná žena. Vychovávej své dítě v každém okamžiku, jak nejlépe svedeš. Ne líp, tzn. Stop pocitům viny. Jednoho dne Ti za svou výchovu poděkuje pohledem, slovy nebo péčí.

A jeden navíc 🙂

11. Andělé, archandělé a další nebeské bytosti jsou s Tebou. Bude-li Ti ouvej, pomysli na ně. (Můžeš samozřejmě, i když bude vše v pořádku)

S láskou, úctou a obdivem, jak vše zvládáš

Tvoje kamarádka Hana Mikešová

22. 9. 2016 – dva dny do porodu – ufff, stihla jsem to 🙂 MTR

Hana Mikešová
"Jednoduše hezké vztahy s dětmi"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Hana Mikešová
  hanka_2

   

  Miluji úsměv na tvářích dětí a spokojené rodiče. Mým darem je rozumět dětské duši a pomoci jim i rodičům k životu v pravdě, lásce a soucitu. Pomáhám také teenagerům nalézt sebevědomí a ovládat svou mysl. Učím rodiče, jak naplnit své děti láskou, důvěrou, pozorností a pocitem bezpečí. Má práce je mým koníčkem a já s láskou vše co umím předávám dál.
 • Novinky

  Líbí se Vám mé inspirativní články? Nechte mi na sebe email, aby Vám nic neuniklo :-)

 • Facebook
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů

  5 nejčastějších chyb, které my rodiče děláme ve vztahu se svým dítětem. Odhalte je a zlepšete důvěru mezi vámi.

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám pošlu na vložený email ebook 5 důvodů, proč rodiče ztrácejí důvěru u teenagerů a dále vám budu posílat jen emaily se stejnou nebo příbuznou tématikou - tedy zajímavým obsahem z oblasti vztahu s dětmi, sebepoznávání a seberozvoje. Pro získání ještě potvrďte ověření emailu, které vám bude do schránky ihned odesláno. Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, ráda dám o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde. Více o zásadách zpracování osobních údajů zde.