Kineziologie - co je a co řeší?

Kineziologie je nauka studující mechanické zákonitosti pohybového aparátu lidského těla
Nepleťte si to prosím s kynologií, což je nauka o psech. 

K čemu slouží?
Kouzlo kineziologie tkví v tom, že vy sami pracujete s vlastní inteligencí vašeho těla a jeho schopností léčit sebe sama. Každý z vás je jedinečný, není nikdo jiný na světě, jako jste vy. Nejlepším zdrojem pro informace o vás jste vy a pouze vy. Pokud nastanou ve vašem životě nějaké problémy, týkající se přímo vás, nikdo druhý neví nic o vaší vnitřní pravdě.

Vaše tělo zná všechny odpovědi na to, co je pro vás v danou chvíli nejlepší. Kineziologie je klíčem k odemknutí těchto informací. Základem je sebepoznání. Čím více se dozvíte o vašem těle a mysli, jak vlastně pracují, co je pro ně podle vás dobré a co ne, tím jednodušší bude pro vás vytvořit si život takový, jaký chcete. Jste největším přítelem a ochráncem vás samotných.
 
Kineziologie je založena na skutečnosti, že jazyk těla nikdy nelže. Někdy nerozumíme tomu, co se nám tělo snaží sdělit, ale nic to nemění na faktu, že tělo neustále navenek vyjadřuje to, co se děje uvnitř. (Vyvážené zdraví, předmluva Sheldona Deala)

Americký lékař Goodhearth už ve 20. stol. zjistil, že sval se oslabí negativní myšlenkou. Objevil tímto způsobem možnost testování těla pomocí svalů.

Pomocí kineziologie uvolníme vzpomínky z Vašeho života, uzdravíme je a Vám bude líp 🙂 

 

Jak udělat Kineziologický test

Nazývá se testem svalovým a dokáže ho zvládnout každý z vás. Naše svaly ovládá naše podvědomí, které říká vždy pravdu. Testujeme se ve dvou. Jeden testuje a druhý se nechává testovat. 

Postup při testování dětí:

Vy i dítko se zklidníte, prodýcháte a domluvíte se spolu, co budete testovat.

Dítě upaží svou pravou ruku (je-li levák, tak levou) a Vy svou jednu napjatou ruku položíte dlaní hned za jeho zápěstí. Budete tlačit jeho ruku směrem dolů.Dítko tlačí maximální silou proti Vaší ruce (směrem nahoru). Jste silnější a tudíž jeho ruku přetlačíte. To nevadí. Jen si zapamatujte, jakou silou jste tlačili, případně tlačte jen 2 prsty. Uvolněte ruce.

Pak si vyzkoušejte sílu "ano" a sílu "ne". Dítko upaží a Vy položte otázku, která je pravdivá. Např. Jany se zeptejte: "Jmenuješ se Jana?" - odpověď je "ano" a je silná. Poté se zeptejte: "Jmenuješ se Matěj?" - odpověď je "ne" slabý sval. Chvíli si s tím hrajte. Můžete se ptát: "Je pro Tebe vhodné jablko?" ... "Jsou pro Tebe vhodné hranolky?" ... Pokládejte různé otázky a nalaďte se na odpovědi.   

Můžete pokládat otázky i pouze v duchu nebo si je napsat na papírky.

Pravda - sval je silný

Lež - sval je slabý

Toto testování funguje výborně na všechny informace, které již jsou dány. Testování není o věštění, ale potvrzení již daných informací.

Takže když se dítka zeptáte, zda bylo na počítači více než hodinu a ono řekne ne, můžete ho vytestovat. Pokud bude mít silný sval, je to pravda, pokud slabý, lže.

Já jsem tímto způsobem odnaučila své děti lhát. Zpočátku jsme testovaly často, dcerky poznaly, že vytestuji, jak to je opravdu. A časem už jen stačilo říct, ukaž ruku a rovnou řekly pravdu 🙂