Proč jsem začala dělat afirmace já a v čem mi pomohly?

S afirmacemi jsem začala asi ve třiceti letech poté, co jsem opustila své poslední zaměstnání a začala podnikat. Žila jsem v té době jen s malou dcerkou a bez chlapa. Přepadl mě strach, zda skutečně sebe i dceru uživím a samozřejmě s tím spojené veškeré náklady - pronájem bytu, provoz auta, náklady k podnikání, koníčky dcerky... no bylo toho hodně. Afirmace mi pomohly, byly pro mě oporou a zbavovaly mě strachů. Od té doby je používám ráda a na cokoliv.

A jaké používám právě teď?

Jelikož potřebuji přeorganizovat svůj čas, začít sportovat a zatím se mi to nedaří - nestíhám, možná je to i lenost, afirmuji si:
\"Dovoluji si vrátit sport do svého života. Dovoluji si začít sportovat.\" A za týden to změním na \"Každý den alespoň chvilku sportuji. Supr. Jsem nadšená.\" A věřím, že do dvou týdnů začnu cvičit, protože tak to prostě je.

Přeji vám, abyste si s afirmacemi hráli tak, jako já a aby Vás to bavilo.

Pro stažení afirmací klikněte na tlačítko.

Jak afirmace fungují?

Těm, kteří afirmace neznáte a nepracovali jste s nimi, bych ráda vysvětlila, jak fungují. Afirmace je vše, co si pomyslíte nebo co řeknete nahlas. Je tudíž vhodné naučit se myslet a mluvit pozitivně.

Afirmace otevírají dveře k našim přáním. Říkáte tím své mysli: \"Uvědomuji si, že mohu něco pro změnu udělat já sám. Přebírám zodpovědnost.\"

Co to jsou afirmace?

Afirmace jsou vědomá slova, kterými měníte vaše vnitřní nastavení. Většinou, pokud s dětmi nevycházíte, si říkáte: \"To je hrozné. To šílenství doma snad nikdy neskončí. Už je zase protivná.\" A naštvete se i Vy.
A v tu chvíli se ocitáte v začarovaném kruhu bojů se svým dítětem.

Jak na to?

Nejprve si potřebujeme ujasnit co chceme a dovolit si to. Pak si z toho udělat takovou malou mantru, kterou si budete několikrát denně říkat. 5x, 10x, 30x, v době největších bojů s dítětem kdykoliv na něj pomyslíte. Klidně i 100x či více 🙂

Krok po kroku

  1. Klikněte na tlačítko níže a stáhněte afirmace.
  2. Vyberte si jednu z afirmací, napište si ji na papír, do mobilu, vložte si ji do peněženky, pokud to prostředí dovolí, připevněte si ji na ledničku... Prostě ji mějte co nejvíce na očích a co nejčastěji si ji opakujte.
  3. Na začátek si můžete vybrat jednu afirmaci, která Vás nejvíce osloví, či si jich vybrat najednou více (doporučuji maximálně dvě) a spojit si je do jedné delší afirmace .
  4. Až to uznáte za vhodné (doporučuji přibližně po týdnu až 14 dnech), nahraďte slovo \"dovoluji si\" za \"mám\".
  5. Když se Vám afirmace již nebude zdát přínosem vyberte si další, která Vás osloví 🙂

Pro stažení afirmací klikněte na tlačítko.